Hakkımızda

Yıldırım Plastik Makine ve Kalıp Sanayi 1976 yılında Muzaffer Yıldırım tarafından kurulmuş ve ticari alanındaki ilk faaliyeti kalıp üretmek olmuştur. 1980 yılında Otomotiv Sanayine girmiş ve daha sonra imalatçı firmalar ve Yan Sanayileri Ambalaj Sektörü ve Kimya Sektörüne mamul üretmeye başlamıştır.

Bu itibarla piyasada göstermiş olduğu özveri ve edinmiş olduğu referanslar sayesinde günümüzün önde gelen otomotiv firmalarını müşteri portföyüne katmıştır. Bu üretim akışı içerisinde firmaları isteği doğrultusunda kendi bünyesinde bulunan kalıp atölyesinde plastik şişirme ve enjeksiyon kalıpları üretimi de yapılmaktadır.  Firma 8100 m² kapalı, 1000 m² açık alanda faaliyet göstermektedir.


Yıldırım Plastik kendisinin uzman olduğu iş kollarında müşterilerin ihtiyaçlarını kalite, maliyet ve termin açısından en iyi şekilde karşılayan ürünler üretir.

Yıldırım Plastik bu amaçla;
• İşlerliği kanıtlanmış teknolojiyi kendi bilgi birikimini ve tecrübesi ile birleştirerek müşteri ihtiyaçlarını en uygun şekilde karşılayacak ürünler yapar.
• Kalite ürün gerçekleştirmek ve çalışanların eğitimine katkıda bulunmak adına uygulamaya etkin şekilde dönüştürülmesi için gerekli lojistik ve mali desteği sağlar.


Yıldırım Plastik ana faaliyet departmanları ile destek fonksiyonları arasında etkileşim ve iletişim , kalite sistem prosedür ve talimatları ile sağlanmaktadır.

Görev tariflerinde verilen sorumluluk ve yetkiler yukarıdan-aşağıya doğru ‘paylaşımı’ tarif ederken, ana faaliyet departmanları ve
destek-fonksiyonları arası ‘yatay’ ilişkiler, yöntemler, prosedürler ve planlardan oluşan ‘sistemlerde’ tarif edilmektedir.

Bunlara göre;
• Yıldırım Plastik yönetici ve çalışanları arasında yatay ilişkilerin etkin ve verimli şekilde yürütülmesi için sistemlerin geliştirilmesi ve iyileştirilmesine katkıda bulunmaktan sorumludur.
• Yıldırım Plastik yönetici ve çalışanları, kendi sorumluluk alanlarında tarif edilen, üzerinde mutabakat sağlanan ve resmi şekilde yayınlanan sistem bileşenlerini (yöntemler, prosedürler ve planlar ) tarif edildiği şekilde uygulamaktan sorumludur.
• Yıldırım Plastik yönetici ve çalışanları, sistemlerin yeterli olmadığı durumlarda sorumlu ve yetkili kişilerin bilgisi dahilinde, sistemlerden sapma yetkisine sahiptir.
• Yıldırım Plastik yönetici ve çalışanlar , kendi sorumluluklarının yerine getirilmesi için Yıldırım Plastik organizasyonunun tüm birimleri ile dikey ve yatay ilişkide bulunmaktan sorumludur.

YPL Genel Koordinatörü
E.Yıldırım

 
Levha Teknolojisi
Detaylı bilgi ve gelişen teknolojiyi takip edin.
Plastik Şişirme Teknolojisi
Detaylı bilgi ve gelişen teknolojiyi takip edin.
Enjeksiyon Teknolojisi
Detaylı bilgi ve gelişen teknolojiyi takip edin.